GIRL-10

Turistika

Tady nenajdete kam se dá jet na výlet nebo tak něco, na to jsou jiný weby (viz. odkazy). Chci se spíš zaměřit na to, co si vzít ssebou na túru, výlet, cestování... Nebudu tu zdlouhavě popisovat věci, který se dnes dají pořídit, takovejch je všude dost. Chci se podělit o zkušenosti s kvalitními výrobky, který jsem měl možnost otestovat, popřípadě poukázat na nějaký, který nejsou zcela vhodný (to ale spíš okrajově).

Cestování s Fretkou

Panasonic FZ-5

Panasonic FZ-5

Ač dnes vlastním zrcadlovku, na turistiku bych doporučil nějakou rozumně velkou (malou) EVF zrcadlovku s rozumně velkým optickým zoomem. Výhoda oproti zrcadlovce je jasná - hmotnost a velikost. Oproti kompaktu pak především rychlost, optický zoom, možnosti nastavení. Pokud nejste skutečně vášnivý fotograf, zrcadlovka vám stejně nic nepřinese. Preferujte Li-Ion baterie před tužkovkama - je to lehčí, dýl to vydrží a rychleji se to nabíjí v hospodě u píva.
Co vydržel: Měl jsem ho rok, pak jsem ho vyměnil za zrcadlo. Nic s ním nebylo.
Datum pořízení: 2006
Náhrada: Jakákoliv lepší EVF zrcadlovka. Těm horším bych se vyhýbal.
Zakoupeno: 12290,- (kde, to si bohužel nevzpomínám)

Prima Tulák 3D

nomad

Prima jsou kvalitní spacáky české výroby, více na jejich stránkách. Pořídit lze pro dvě výšky osoby (do 180cm a nad 180cm). Pokud chcete ušetřit, lze koupit ve verzi Thermolite, má jen o něco horší parametry. Pokud budete kupovat, pozor na verzi eco. Je to přecijen něco jiného.
Co vydržel: Zatím tři roky a asi 30 nocí každý rok. V -5 °C a 130km/h vichřici jsem se s ním dostal na hranici toho, kdy už nezvládal :-)
Datum pořízení: 2006
Náhrada: Většinou buď dražší a nebo ne tak kavlitní spacáky. Prima je opravdu špička!
Zakoupeno: 3290,- Stach Sport

Victorinox Nomad

nomad

Výborný nůž pro většinu běžných situací. Vydrží opravdu dost a po ročním používání na něm není známek použití. Oproti standarním nožíkům má daleko větší čepel, se kterou se dá opravdu řezat i krájet, narozdíl od konkurenčního Wengeru se pohodlně vejde do kapsy.
Co vydržel: Rok každodenního používání, otevření několika desítek konzerv, láhví vína. Používám ho i jako šroubovák.
Datum pořízení: 2006
Náhrada: menší verze, konkurenční Wnger, lze také čeké kopie, ale nejspíš nevydrží tolik. A nemáte originál Švýcara :-P
Zakoupeno: BartSport.cz (najdete tam i diskuzi)

Pouzdro na Nomad

nomad_pouzdro" nomad_pouzdro2

Rušně šité, vlastnoručně vytvořené, lze připevnit na jakýkoliv turistický batoh. Pak ho má člověk vždy po ruce a neus se o něj obávat.
Co vydržel: Rok každodenního používání s nožem, zatím bez defektu.
Datum pořízení: 2006
Náhrada: nenašel jse nic obdobného
Zakoupeno: ruční výroba, cena maturiálu cca 50,-

mapa webu | © designed by Dawe 2005