GIRL-8

Do mobilního telefonu Simenens C55 lze pomocí kabelu nahrát poměrně velké množství Java aplikací, melodií, obrázků, či animací. Jak na to?

Nejdříve potřebujete kabel - ne však originální, tím by to nešlo, sežeňte si kabel, o kterém výrobce uvádí, že je servisní. Pokud budete mít kabel, už to nebude žádný problém. Stáhněte si dva programy - Java Enabler a Siemens Data Exchange. Odkaz na stránky, kde se tyto programy dají stáhnout najdete v oddělení Links.

Místo Java Enabler se můžete setkat také s názvem Siemens Quick EEPROP - takřka stejný program, jen má v sobě něco navíc.

EEPROM EEPROM
Takto vypadají oba programy, vlevo Quick EEPROM a nahoře Java Enabler, Quick EEPROM navíc umožňuje vypnutí AeroCheck, což vám usnadní zapínání mobilního telefonu a další funkce...

Připojte mobilní telefon ke kabelu a kabel k PC, vyberte správný COM port, vypněte mobilní telefon, stiskněte button "START" v nejspodnějším řádku se oběví "Scaning..." stiskněte červené tlačítko, mělo by se oběvit O.K. a poté DONE, pokud se tak stalo máte sdílenou paměť na vašem mobilním telefonu odblokovanou, pokud ne, zkuste to znovu, nebo mě kontaktujte a uveďte problém.

Pokud máte sdílenou paměť odblokovanou, nainstalujte si Siemens Data Exchange, připojte telefon k PC (již v zaplém stavu), a spusťte onen program (v nabídce Tento počítač). Mělo by se vám otevřít takovéto okno:

DataExchange

Ve všech složkách najdete to, čím jsou nadepsány, do složky ring tones můžete nahrát jakýkoliv soubor *.mid nebo *.si3, z jakéhokoliv MIDI souboru vám to vytvoří takový, který lze v mobilu přehrát. Ve složce EMS sounds jsou uloženy jednohlasé zvukové soubory o velikosti max. okolo 100 kB. Tyto melodie pak jdou pomocí EMS posílat na jakýkoliv telefon podporující tento standard. Sobory mají taktéž příponu *.mid nebo *.si3. Ve složce java najdete dvě podsložky jam a SMS , všímejte si jen té první, zde najdete Java aplikace.

Pokud budete nějakouchtít přidat postupujte takto:

Vzdávám se jakékoliv odpovědnosti, za škodu která by se vám mohla při manipulování přihodit. I když mně se to teda ještě nestalo.

mapa webu | © designed by Dawe 2005