GIRL-7

Pokud chcete svůj mobil alespoň nějak odlišit od těch ostatních, nebo už vás nebaví stadndardní vzhled displaye a navíc jste šťastným majitelem neoriginálního kabelu, je tu snadná pomoc:

Nejprve budete potřebovat program Freia na vytažení software z vašeho telefonu, ten vypadá asi takto:

Freia

Za pomocí tohoto programu vytáhnete celou paměť vašeho telefonu: zapněte program Freia, připojte mobil a vypněte ho, nastavte typ vašeho mobilu a klikněte na button ReadFlash a zobrazí se vám tato tabulka:

Freia

Vyberete pole Firmware jak je na obrázku a stisknete O.K. Pak už jen stačí stisknout červené sluchátko na mobilu a proces se spustí, když bude proces hotov, program zobrazí hlášku O.K. Software z mobilu pak najdete v adresáři, kam jste umístili program Freia. Měl by mít 8 MB.

Dalším krokem je předělání obrázků z paměti mobilu. Spusťtě Siemens Picture Change a otevřte vaší zálohu, zobrazí se vám všechny obrázky, které máte v telefonu, každý z nich lze upravit, neměňte však rozměry obrázků, koncovku, či bitrate.

Siemens Picture Changer

Po změně obrázků klikněte na button Uložit Patch jako... a zadejte název (např. hodiny.vkp) Otevřte program V_Kley v něm tlačítko Otevřít... najděte svůj Patch a otevřte ho, připojte telefon(ve vypnutém stavu) a stiskněte button Aplikovat Patch.

v_klay

Po zapnutí telefonu by se měla změna projevit, pokud se tak nestane, udělali jste někde chyvu, pokud by telefon zamrzl, použijte zálohu software na oživení (přes program Freia). Mě to ale nezamrzlo ani jednou.

Vzdávám se jakékoliv odpovědnosti, za škodu která by se vám mohla při manipulování přihodit. I když mně se to teda ještě nestalo. Tento návod neplatí jen pro A55 a c55, měl by jít aplikovat i na jiné typy mobilních telefonů značky Siemens - konkrétně od řady x35. Testoval jsem to však jen na těchto vou typech.

Všechny tyto programy jsou volně přístupné na internetu, jsou však dosti velké a proto je tu nemám k dispozici. Děkuji za pochopení.

mapa webu | © designed by Dawe 2005